Новини

Головна » Статті » Новини

День депутата
У Дні депутата взяв участь також депутат від с. Брошнів Мельник Віталій

Минулого тижня відбувся виїзний так званий день депутата районної ради. Народні обранці побували у райцентрівському дитсадку «Золота рибка» і були приємно вражені якісними змінами на краще. Завдяки виграшним двом проектам у ДНЗ замінено приблизно 80% вікон. За кошти селищної ради зроблено ремонти в групах, а за батьківські та знову ж кошти місцевого бюджету проводиться капремонт під відкриття ще однієї групи, кухні та музичної зали. Торік також з місцевої казни було виділено майже 300 тис. грн., за які перекрили дах. 

У Нижньому Струтині завдяки міжнародним грантам у свій час встановлено вуличне освітлення і зроблено капремонт дитсадка. Перемоги в обласних конкурсах дозволили обладнати майданчики для збору твердих побутових відходів. Також депутати поцікавились перекриттям даху місцевої школи. Як повідомила сільський голова Любов Сташків, приміщення навчального закладу було споруджено у 1972 р., однак, капремонт розпочали аж у 2011 р., замінивши на енергозберігаючі 306 кв. м вікон, на що було використано 297, 2 тис. грн. Фінансування робіт проводилось у рівній долі: 50% - кошти райбюджету, і стільки ж – ГО «Благодійний фонд «Другий Храм», створеної з ініціативи колишнього випускника цього закладу п. Матіїва. За зекономлені кошти відремонтували і оновили її фасад. Також у нинішньому році завдяки участі й перемозі в обласному конкурсі і знову ж таки за сприянням вказаної громадської організації вдалося перекрити увесь дах школи. Якщо загальна сума проекту складає 428 тис. грн., то половину коштів виділив меценат.

У Верхньому Струтині депутати райради також звернули увагу на школу. Тамтешні діти навчаються у приміщенні, збудованому ще у 1885 р.! Навчальний процес проходить у дві зміни, немає спортзалу, а майстерня – у підвальному приміщенні ФАПу. Спорудження нової школи було розпочато у 1991 р., та вже наступного року через відсутність фінансування будівництво призупинили, не виконавши роботи по консервації об’єкта. Це призвело до руйнування споруди. У 2003 р. було внесено зміни до проекту і зменшено потужність закладу. Тоді вдалося збудувати котельню, спортзал та нульовий цикл головного корпусу. Готовність об’єкта становила 30%. «З початку будівництва освоєно 866 тис. грн. районного і місцевого бюджетів та коштів ВАТ «Укрнафта». З державної та обласної казни фінанси не виділяли. Із райбюджету 2011 р. виділено 100 тис. грн. для корегування проектно-кошторисної документації. У 2009 р. об’єкт було включено у програму соціально-економічного розвитку. «Однак, через відсутність фінансування останніх років 8 будівництво школи не проводиться. Майже 200 верхньострутинських учнів відчувають великі незручності, адже наш загальноосвітній заклад – єдиний в районі, де діти, навчаючись у дві зміни, не мають можливості відвідувати, наприклад, мистецькі школи,» - зауважив сільський голова Володимир Урядко. Тож народні обранці звертатимуться до вищестоящої влади всіх рівнів, народного депутата України Анатолія Диріва з проханням включити даний об’єкт і у програму державного фінансування. Кошторисна вартість школи – 20 мільйонів гривень.

Доволі прикра ситуація і в Лугах, де вже понад 5 років триває реконструкція колишньої пекарні колишнього ВРП Брошнівського ЛК під сільські клуб та бібліотеку. Споруда 1980 року, викуплена у 2008 р. за кошти облбюджету (80 тис. грн.). Реконструкцію споруди розпочато у 2011 р. і завдяки фінансуванню з районного та місцевого бюджетів тут замунено вікна і двері, електропроводку, вирівняно стіни, на підлозі однієї зали постелено плитку. Готовність об’єкта складає 15%. «На даний час жодні роботи тут не проводяться з причини відсутності фінансування,» - пояснив сільський голова Василь Білан. Водночас сільський голова поділився міркуванням щодо потреби спорудження нової школи на 144 учнівські місця. Нині лугівчани вже вирішують питання вибору земельної ділянки і організовують громадську організацію, за фінансовим сприянням якої невдовзі братимуть участь у конкурсах та грантах.

Насамкінець народні обранці відвідали Липовицю. Сільський голова Ярослав Дранчук поінформував про зміни, які відбуваються у селі. Тут завдяки участі та перемозі у першому районному конкурсі реконструюють приміщення сільської ради – будують другий поверх та перекривають дах, за районні та місцеві кошти. Провели деякі ремонтні роботи у приміщення ФАПу. Торік за кошти місцевого бюджету встановили вуличне освітлення, у частині села яке продовжуватимуть і далі. У перспективі – будівництво стадіону та добудова школи.

Власне Липовицький загальноосвітній навчальний заклад і його музей історії та етнографії села, що заснований і розміщений у трьох кімнатах школи, є справжньою окрасою цього гірського населеного пункту. Директор школи - депутат районної ради, голова постійної комісії з питань національного і духовного відродження, культури, релігії та засобів масової інформації Василь Андрейків, З нагоди дня депутата тут підготували і провели чи не навчальний семінар: екскурсоводами були учні - восьмикласники Михайло Вінтоняк, Михайло Котіль, Віталія Дранчук, Алла Стасюк та цьогорічні випускники Марія Михайлишин та Світла Дранчук, які не тільки демонстрували цінні експонати, а й провадили історичний екскурс у сиву давнину. Присутні звернули увагу на решета (найстарішому – понад 100 років!) і сита, що вважаються спадковим заняттям липовичан, які володіють особливою технологією їх виготовлення – без застосування цвяхів і клею, використовуючи лише дерево (смерекові дощечки) і личчя. Народні обранці вкотре переконалися, що шкільний музей направду є генофондом і генокодом бойків, які споконвіку проживають на даній території. Свої враження записали у книзі відгуків, а Василю Михайловичу подякували за педагогічну і наукову працю – в т. ч. за книгу з історії села, яка в обсязі 300 сторінок вже готова до друку.

Детальніше  - Районна рада
Категорія: Новини | Додав: vitmel (23.09.2013)
Переглядів: 515 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: