Церква св. Параскеви

 

Церква св. Параскеви (1910 р.) 
Парох: о. Василь Пастернак

У невеличкому селі Брошнів на пагорбі стоїть Божий храм Св. Параскеви. У 2010 р. церква відзначила своє 100-річчя. За цей час багато чого пережила. Ось що написано про наш храм у суспільному історико- публіцистичному альманасі про Брошнів-Осаду і околиці "Ти навік полонив серце моє...": "...3 незапам'ятних часів на горі стояла старенька церковця, і виникла потреба побудови нової, більшої церкви. Всі кошти були зібрані громадою. Новозбудований Божий храм був освячений 10 листопада 1910 р. в честь святої Мучениці Параскеви при великому здвизі народу". Довго служила вона духовним потребам парафіян. Але в часи тоталітарного режиму у 1961 р. церкву закрили, а парафію приєднали до с. Креховичі. Згодом будівля була зруйнована. На зорі незалежності України, у 1988 році, було відкрито новозбудовану церкву в присутності нині вже покійного о. декана Ярослава Жовніровича і священиків Рожнятівського деканату УГКЦ. У 1994 р. село Брошнів стало самостійною парафією. Нарешті милість Божа зійшла і на наше село і його парафіян.

У церкві Св. Параскеви у свій час прислуговувало багато священиків, які несли Христову віру в маси. Відколи брошнівська парафія стала самостійною, тут служили духовні отці Степан Качак та Микола Сваричевський. А з минулого року священиком у нас о. Василь Пастернак. Він ревно дбає про духовне виховання дітей та молоді села. Зараз у церкві діє спільнота "Матерів у молитві"; біля священика прислуговує "Вівтарна дружина", також діє ансамбль "Діти Марії» під керівництвом Василини Фреїшин. Активністю відзначаються обидва хори: дитячо-молодіжний під керівництвом Надії Мензатюк та дорослий (регент Дарія Кушнір).

"Правою рукою" пароха є імость Галина, з якою він виховує троїх дітей: Марію-Філомену, Тарасика та Наталочку. Та попри всі домашні клопоти дружина також організовує багато заходів духовної тематики в церкві, клубі й школі. Завдяки сімейству священика наша молодь взяла участь у брейн-рингу з катехизації, куди увійшли 10 кращих знавців катехизису. У пам'яті дітей залишилося свято Миколая Чудотворця в церкві. У школі о. Василь разом з вчителями та двома сестрами-монахинями із Гошева проводив "Тиждень християнської етики”, який завершився у неділю Св. Літургією і святковою програмою у клубі за участю брошнівських дітей. На Різдвяні свята проводилися "Розколяда" та "Маланка", учасниками яких були не лише школярі, а й молодіжно-дитячий хор та вокалісти Курташ Андріана і Качак Христина. Також відбулося святкування 10-ліття церковного молодіжно-дитячого хору. За сприянням о. Василя та імості Галини відбулася відправа Хресної Дороги, яка вперше помандрувала вулицями села. Також за підтримки о. Василя та молоді села була здійснена поїздка до с. Крилос на архієпархіальну прощу. Ансамбль "Діти Марії” брав участь у фестивалі духовної пісні, що недавно проводився у с. Берлоги. Відвідали діти з о. Василем "Місто Марії" (с. Маріампель, кол. Марінополь), де вокалістка Христина Качак демонструвала свої співочі здібності.

Напередодні отець із сім’єю та іншими священиками повернувся із Меджутор'є (Боснія та Герцоговина), де перебував на прощі та "Семінарі сімейних пар", і привіз для своїх парафіян подарунки: вервички, статуетки, молитовники, каміння зі святих місць та благодатне миро.

На майбутнє о. Василь планує створити офіційний сайт церкви Св. Параскеви, організувати молодь і дітей, створити спільноту "Українська молодь Христові", а також по неділях проводити дві Св. Літургії, садну з яких — для дітей і молоді, організовувати ще більше цікавих заходів для них та научати парафіян Божого слова, сіяти між них зерна віри...